Články

TANEC A JÁ

By 21. 4. 2017 No Comments

Již od mala jsem milovala tanec. Vlastně to byla jedna z mála aktivit, při které jsem se nevyčerpala. Mohla jsem tancovat hodiny a vždy byla nabitá úžasnou energií. Tancovala jsem si doma či na diskotékách. Zkoušela jsem chodit na kurzy latiny, ale nikdy mi nešlo dát dohromady sestavu, skloubit jiný pohyb nohama, rukama a dalších částí těla. Necítila jsem se př i tom zcela dobře, spíše občas trošku hloupě. To samé s aerobikem, africkým tancem atd.. Vlastně všude tam, kde je kladen důraz na nějakou choreografii, na hodnocení, jak to vypadá, na výkon – jede hodně levá hemisféra. Stále mi chyběl pocit uvolnění a radosti.

Až jsem v prosinci 2012 narazila na Loona Dance a Lucii Kupcovou, zakladatelkou, a řekla jsem si: „to je přesně ono“. Nádherný spontánní tanec, velmi jemně vedený s důrazem na aktivaci pravé hemisféry, tedy naší potlačenější ženské části, a se zaměřením na naši dělohu. Konečně jsem mohla tančit, jak cítím, bez hodnocení, posuzování ostatních, někdy jen sebe samotné. V kruhu ostatních žen prociťovat krásu a posvátnost našeho ženství, naší velké síly, když se spojíme, spolupracujeme a vzájemně se podporujeme a inspirujeme. Vlastně poprvé při Loona Dance jsem si zvědomila a prožila, jak je nádherným darem být ženou. Až jsem se sama stala v roce 2013 jeho lektorkou.

Tanec je úžasným nástrojem, jak se poznávat, sahat si na své dary, ale i bolístky. Jak prožívat vše, co se ve mne odehrává, a že si to vůbec můžu prožívat. Vnímat každou část svého tělo, postupně uvolňovat své bloky, své tělo, svou mysl, prociťovat své srdce i svou dělohu. Být autentická, být to já, v plné své síle a kráse, ve své celistvosti. Je to nikdy nekončící proces. Jdete stále hlouběji a hlouběji, odkrýváte další vrstvy a více si projasňujete svou cestu a občas zakopnete a zase se zvednete a jdete dál. To je život J.

A co mi nejvíce dal a dává tento tanec? Samu sebe a krásné inspirující ženy i muže okolo sebe.

Takže Lucce Kupcové skládám velké díky, že dala tento krásný koncept dokupy.

S Láskou,

 

Gabriela Borská

Leave a Reply