Články

ČAS ROZCHODU, LÁSKA JE SVOBODA A SVOBODA JE LÁSKA

By 7. 3. 2016 No Comments

Prožíváte krásný láskyplný vztah s partnerem. Obrovské napojení, souznění, vztah plný něhy, vzájemného porozumění, otevřenosti, důvěry, totálního odevzdání. Něco, co jste nikdy ještě neprožili, a cítíte, že prožíváte zázrak. Vaše srdce se otvírá a ukotvuje si proud něhy a lásky, takové lásky, kdy se naučíte druhého vnímat celistvě, přijímat jej se vším všudy. Vnímat jeho duši, srdce, celou bytost jako celek. Vaše hodnoty a vize jsou podobné. Poprvé zažíváte splynutí vašich srdcí a duší v intimním propletenci vašich těl, pláčete a nevíte proč. Dovolujete si zároveň prožívat vášeň, vyjádřit své pravé já. Najednou se můžete zcela odhalit, být totálně nahý a přesto se milovat a přijímat. I přes tuto krásu zároveň cítíte, že něco chybí, slyšíte volání své duše, že je čas tento partnerský vztah opustit, že jste si jako partneři, ve spojení muže a ženy předali vše, co jste měli. Stále toto volání ale nechcete vyslyšet. Přeci to není možné, že něco pro vás tak zázračného máte odevzdat. Dostaví se strach, že něco takové již s jinou bytostí neprožijete, začnete více lpět na druhém a uchování si partnerství, přeci to nemůže být. Vaše duše ale volá stále více a více a vy intenzivněji cítíte, že tomu rozhodnutí neutečete. Stačí se zastavit, skutečně se napojit na své srdce a duši, vnímat své pravé pocity, volání, přijmout své strachy a obavy, být jen sama sebou zcela mimo vnější svět a vlivy a tam dojdete ke konečnému rozhodnutí. Nastal už čas rozchodu, dát svému milovanému i sobě svobodu. Ač cítíte hlubokou lásku, víte, že ve vztahu partnerském bylo již vše předáno a musíte se osvobodit, abyste oba pokračovali ve své cestě. Uvědomujete si, že kdybyste stále lpěli na uchování partnerství, jeden druhého byste začali ničit. Vy víte, že je zde něco vyššího a to je třeba následovat.

Tak se vrátíte ke svému milovanému a tomto se s ním podělíte. Zprvu jsou to bolestné šoky, mnohokrát si o tom povídáte a probíráte ze všech úhlu, aby došlo k pochopení. K tomuto pochopení nakonec dojde. Protože máte vedle sebe vědomou bytost, se kterou jste v neskutečném napojení a tak to vše jde lehčeji na jednu stranu. Z hlediska vědomí jste s tím naprosto vyrovnaný. Váš vztah se postupně transformuje v přátelství, ale stále to bolí. Občas nás převálcují emoce a z láskyplného vztahu jdete rychle do nelásky. Pak si uvědomíte, proč se tak chováte. Proč dávat nelásku někomu, koho nejvíce milujete? V principu proč dávat nelásku komukoliv, láska je ten hlavní proud, který tvoří krásu, neláska ničí. Jsou to obrovská zranění a strachy, která se s námi nesou všemi inkarnacemi. Na druhou stranu je to těžké, protože se loučíte s tím nejkrásnějším, co jste prožili.

Takto uběhne nějaký čas, než-li nastane doba stěhování. Máte stále pocit, jak pěkně to máte vše zpracované. Váš bývalý partner začne balit a vy mu pomáháte se skládáním košil. Přichází těžké chvílí, kdy si uvědomujete skutečný konec. Na každou košili máte vzpomínku a vy si znovu prociťujete ty krásné okamžiky, cítíte to vše, co jste kdy prožili a puká vám srdce. Z očí se derou velké slzy, silný pláč, který nejde zastavit. Stále se vzájemně podporujete, objímáte a prožíváte ztrátu, bolest a smutek s ní spojený. Nakonec poslední kousek zabalen, auto startuje a je pryč. Vracíte se domů, kde až materiálně již po něm není zůstatek, všude cítíte a vidíte jeho, všechny vzpomínky, pocity a víte, že vaše srdce je zlomené. Nejdou si uvědomíte, že prožíváte tu největší ztrátu ve svém životě provázenou tou největší bolestí, kterou jste kdy cítili. Poprvé v životě si dovolíte padnout k zemi a propadnout neutichajícímu pláči. Cítíte v hloubi svého srdce, že jste se rozloučili s vaší životní láskou a že už je konec. Cítíte, že takovou hloubku už neprožijete s nikým jiným, resp. si to ani nedokážete představit. Zároveň ale víte, že skrze tuto bolest se zrodí něco nového ve vašem životě. Cítíte bytostně, že je to bylo správné rozhodnutí pro oba. Víte, že váš bývalý partner najde své štěstí a právě proto, že se milujete, jste si museli dát svobodu.

S obrovskou vděčností a láskou děkuji za to, že jsem mohla, ač jen na krátký čas, prožívat a zažívat tak nádherný vztah a lásku. Pro mne to je největší zázrak, včetně mého života, který jsem kdy dostala. Zároveň jsem tím získala skutečného přítele a uvidím, kam mne má duše zavede, ale vím, že přesně tam, kde mám být, abych naplňovala své poslání a žila život plný lásky, naplnění a štěstí.

S láskou v srdci

Gabriela Borská

7.3.2016