1
1

Loona Dance

(od 25.2.2015 je obchodní registrovanou značkou na Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze 6, Antonína Čermáka 2a)

Loona dance ® vznikl v roce 2011 osobní taneční praxí Lucie Kupcové. Tzv. na trhu ji chyběl tanec, který by nebyl jen choreografický, technický či jen prožitkový, a který by se zabýval zároveň ženskou tématikou. Ze vzniklých zkušeností z oblasti prožitkového tance a tance klasického se postupně skládal v taneční koncept pro ženy, který se záhy stal oblíbeným tanečním večerem, inspirací pro mnoho žen a velmi rychle se rozšířil. Vzhledem k přeplněným tanečním lekcím, zvýšené poptávce po tanci LD, přirozeně, spontánně vznikl v r. 2013 první výcvik pro nové lektorky Loona dance, aby se mohl tento tanec šířit dál po ČR i SR (původně) a byl tak snadněji dostupný více ženám. V r. 2014 se výcviky vyvinuly v roční studium a vznikla tak první škola prožitkového tance pro ženy s akreditovaným studiem MŠMT – LOONA DANCE ACADEMY.

Loona dance vnímá Lucie jako nástroj k sebepoznávání, ať už je žena lektorkou tohoto tance nebo účastnicí lekcí.

Na lekcích Loona dance zažijete:
TO, o čem se tu nepíše
TO, co je skryté a není hned vidět
TO, co nelze slovy dobře vyjádřit

Loona dance je prožitkový taneční koncept nebo-li také ho lze nazvat tancem dělohy (lůna), také je tancem Luny nebo i Chrámovým tancem. Během tančení je kladen velký důraz koncentrace na svou pánev (náš alchymický kotel, grál), na dělohu (ženské centrum síly, tvořivosti, instinktivní intuice), na své pocity (kontakt se srdcem) a přítomnost (být vědomím v těle, ne v hlavě). Pomáhají nám k tomu taneční hry, jednoduché opakované pohyby – monopohyby, které rozvíjí pravou hemisféru, uvádí nás do relaxace, klidu, svého středu a směřují nás k pozornosti do sebe, svého těla, k vnímání sebe sama a svých vnitřních pocitů, které při tanci prožíváme, také nás spojuje se svým vnitřním vedením – intuicí. Je to meditace tancem.

Tanec jako terapie, tanec jako meditace, tanec jako modlitba a rituál. Je nástrojem osobnostního rozvoje.

Tímto tanečním konceptem pracujeme zároveň na 4 rovinách.

Posilujeme a zvědomujeme fyzickou rovinu (svaly, tělo), energetickou rovinu (životní síla), uvolňujeme či harmonizujeme rovinu emoční/duševní a čistíme, uvolňujeme mentální (mysl).

Rovina fyziologická:
tancem aktivujeme/oživujeme a uvolňujeme celou pánevní oblast a pánevní dno, dochází k jemné masáži a stimulaci ženských orgánů, zprůchodňujeme přívod krve, hormonů a volný tok energie, prokrvujeme, zahříváme a okysličujeme vaječníky a dělohu.
Zpevňujeme své nohy, podpoříme cirkulaci lymfy a celkově žensky formujeme postavu.
Spirálovité a jiné pohyby pánevní oblasti zlepšují bolesti kyčlí, bederní a křížové oblasti.

Rovina energetická a emoční, mentální:
celým tanečním konceptem se také prolíná taneční energetická vlna lunárního/ ženského cyklu, tj. panna, matka, čarodějka, vědma (moudrá žena) – kvality, které v sobě každá žena má. Je cyklický. Rozvíjí tak vědomě své ženství, tj. lze ho prožít ve všech jeho podobách – dynamice, vábení, jemnosti, hravosti, křehkosti, podpoře, lásce, smyslnosti, vznešenosti, divokosti, sex-appealu, kreativitě, síle, soucitu a sounáležitosti. Pomáhá nám tak si uvědomit a rozlišit v sobě své ženské a mužské stránky (které již známe a v nynější době více používáme). Díky tomu se lépe ve svých životech orientujeme a umíme tak lépe, vědomě a tvořivě tyto stránky ve svých životech uplatnit a vyvážit. Tedy zvyšuje naše vědomí si sama sebe….a to především.
Loona dance čistí/uvolňuje mysl od myšlenek, uvolňuje z buněčné paměti potlačené emoce, bloky do vědomí, aby mohly definitivně odejít a díky živé pánevní oblasti přináší radost, sílu, energii, odvahu, vitalitu. Uzemňuje, posiluje 1. a 2. čakru, což je nápomocné v případě pocitů strachu.

Proč tanec dělohy – lůna?

Jestliže naše tělo je chrám, pak děloha je jeho oltářem.

Tancem dělohy, kontaktem se svým tělem, prožíváním rozvíjíme své ženské kvality, posilujeme kontakt se sebou, ženskou kolektivní silou, která nás dobíjí a také pro zdraví ženských orgánů.

Chceme -li rozvíjet vědomě své ženství, je třeba začít od své ho základu, zdroje a tím je právě děloha.

Děloha je:

  • zásadně propojena s naším ženstvím, ženskými kvalitami, odehrávají se v ní základní mezníky v životě ženy – první menstruace, první sexuální styk, těhotenství a porod, menopauza
  • ženským energetickým a sexuálním centrem – ovlivňuje naši sexualitu, je zdrojem síly, tvorby, kreativity a je tzv. pecí těla
  • emocionální houba (psychosomatika) – z pohledu Tao (M. Piontek) děloha do sebe absorbuje naše emoce, které nebyly vědomě prožité a byly potlačené a ukládají se právě v naší děloze. Jsou to emoce týkající se především tématu sexualita, obecně přijetí ženství, mateřství, partnerské a rodinné vztahy, traumatický porod.

Tyto nezpracované, tj. vědomě neprožité emoce je třeba z dělohy a pánve uvolnit, jinak z hlediska psychosomatiky, po delší době mohou vyústit v různá gynekologická onemocnění nebo v menstruační potíže.

DŮLEŽITÁ JE PREVENTIVNÍ PÉČE O SVOU DĚLOHU = MÍT KONTAKT SE SVOU DĚLOHOU, tzn. vědomí/pozornost ve své pánvi, ve svém ženském středu.
Uvolnění těchto emocí nám navrací sílu a život do své dělohy. Navrací nám  vitalitu, radost, tvořivost, ženskost. Je důležité děloze a vůbec celé pánvi věnovat svoji pozornost – bdělost, mít také vědomí v pánvi. K tomu pomáhají různé techniky – např. dechové, vizualizační, tělesné a energetické cvičení, tanec a hlas. V lekci Loona dance se setkáte s tímto vším.

Loona dance je prožitkový taneční koncept, který:

  • rozvíjí a zvědomuje naše ženství, ženské kvality
  • rozvíjí pravou hemisféru, tvořivost (schopnost materializace nápadů)
  • rozvíjí sebelásku ve 3 pilířích – sebevědomí, sebedůvěru a sebeúctu
  • dodává mnoho energie a síly, radosti ze života a lehkosti
  • pomáhá dnešním ženám uzdravit různé druhy vědomých i nevědomých zranění
  • při pravidelnosti pomůže zmírnit až odstranit: menstruační potíže, gynekologické potíže, problémy s otěhotněním, bolesti bederní, křížové oblasti, kyčlí
  • může být prevencí před nemocemi ženských orgánů nebo doplňující aktivitou při klasické léčbě
  • díky stimulaci vnitřních orgánů je blahodárný pro zažívání, podporuje perilstatiku (pohyb) střev (zácpy)
  • je vhodný pro ženy, které se připravují na těhotenství nebo po porodu na poporodní deprese
  • zpevňuje nejen pánevní dno – zapojuje se hluboký stabilizační systém, upravuje celkové držení těla a rozvíjí ladnost pohybů, chůze
  • přináší intenzivnější prožívání pohlavního styku a zlepšení partnerského a sexuálního života

Doprovodná hudba: pečlivě a vědomě zvolená hudba nám pomáhá se přirozeně uvolnit v pohybu a pocítit své ženské kvality.
Tančíme ve stylu Orientu, Afriky, Havaje, pravohemisférového tance a jiných tanečních pohybů i s prvky primitivní exprese. Součástí jsou také taneční konstelace, taneční rituály, tanec záměru, tanec polarit, živlů, taneční meditace.
Pravohemisférový tanec – opakované pohyby pro rozvíjení pravé hemisféry a zklidnění.
Primitivní exprese – rituální tanec pro pocit ženské sounáležitosti, uzemnění a radosti ze života.

Propojujeme se se sebou také skrze hlas, dech a vizualizaci – meditaci.
Je určen pro ženy bez rozdílu věku.

www.loonadanceacademy.cz

LÁSKA JE KOMPAS, KTERÝ MNE VEDE. TANCEM DOPROVÁZENA KRÁČÍM SI CESTOU. UVOLNIT MYSL I TĚLO A PROCÍTIT SRDCE, BÝT TAK VÍCE SAMA SEBOU, SE SVOU DUŠÍ PROPOJENOU.